• Nowy
Grys Śnieżnobiały Grecki Thassos...
Grys Śnieżnobiały Grecki Thassos...

Grys Śnieżnobiały Grecki Thassos 16-25mm 1000kg big bag

Grys Thassos jest to kamień łamany z doskonałej jakości greckiego marmuru. Wyróżnia go prawie nieskazitelna biel, dzięki czemu marmur ten uważany jest za jeden z najbardziej ekskluzywnych. Dodatkową zaletą kamienia jest jego struktura, bowiem posiada on drobiny kwarcytu, pięknie mieniące się w słońcu, dając efekt posypanych brokatem

  • Materiał: Kamień Grys Thassos
  • Czas realizacji: wysyłka 14-21 dni roboczych
  • Opakowanie: Big bag 1 tona 

1 400,00 zł
Brutto

Opis

Naturalne kamienie dekoracyjne i architektoniczne

Grys biały to piękny kamień naturalny pochodzący z Grecji. Opisywany kamień ogrodowy został tak nazwany na cześć greckiej wyspy Thassos, gdzie znajdują się pokłady tego marmuru. Thassos jest marmur, a co za tym idzie jest skałą wapienną, bardzo porowatą. Dlatego jest aranżacja wymaga odpowiedniego przygotowania terenu i późniejszej impregnacji, aby cieszyć się piękną bielą tego materiału przez długie lata. Biały kamień jest świetnym elementem architektury ogrodowej. Warto użyć go do wyeksponowania najciekawszych miejsc w ogrodzie. Idealnie sprawdza się pod rabaty.

Kamienie dekoracyjne i architektoniczne - jak o nie zadbać? Biały Grys w naszym ogrodzie

Wybierając biały kamień w ogrodzie, należy nastawić się na to, że nie jest to materiał bezobsługowy. Jeśli planujesz kupić biały otoczak lub biały grys, a następnie wysypać go z nadzieją, że cały czas będzie biały bez żadnej pielęgnacji, to niestety bardzo się zawiedziesz. Dobra wiadomość jest taka, że dbanie o biały kamień jest dużo prostsze niż myślisz. Przede wszystkim musisz mieć ziemię, która wchłania wodę. Nie można stosować go na glinie. Drugą rzeczą to przepuszczalna geowłóknina. Materiał musi przepuszczać wodę, w innym wypadku wilgoć będzie tworzyć porosty na kamieniu. Ostatnim czynnikiem to dobrze nasłonecznione miejsce. Wybierz część ogrodu, która nie jest zacieniona, a masz gwarancje, że kamień będzie cały czas suchy

Kamienie dekoracyjne i architektoniczne - dbanie o ich prezentacje

Biały kamień trzeba myć raz, dwa razy do roku. Wszystko zależy od tego, jak i w jakim miejscu zostaną zaaranżowane rabaty z białymi otoczakami. Jednak nawet w najgorszym wypadku będą wymagały one mycia trzy razy w roku. Jak to zrobić? Wystarczy mieć myjkę ciśnieniową. Należy myć kamień z możliwie najbliższej odległości strumienia od kamienia, w taki sposób, aby kamień nie został poruszany przez strumień. W tym momencie możemy zauważyć ogromną przewagę otoczaków białych nad grysem. Otoczaki zwykle są większe i cięższe, dzięki czemu dużo prościej jest je umyć bez obawy o to, że będą latać po całym ogrodzie.

Kamienie dekoracyjne i architektoniczne w naszym ogrodzie - dlaczego warto?

Inwestowanie w kamienie dekoracyjne i architektoniczne przynosi wiele korzyści. Po pierwsze, są one trwałe i odporne na warunki atmosferyczne, co sprawia, że stanowią trwałe i efektowne elementy ozdobne. Po drugie, kamienie te nadają się doskonale do różnorodnych projektów architektonicznych, od ogrodów po elewacje budynków, dodając im unikalny charakter. Ponadto, dzięki różnorodności kształtów, kolorów i tekstur, kamienie pozwalają na kreatywne aranżacje, umożliwiając dostosowanie ich do różnych stylów i preferencji estetycznych. Warto również zauważyć, że kamienie dekoracyjne mogą zwiększać wartość nieruchomości, co czyni je atrakcyjnym elementem inwestycyjnym.

Decorade to godne polecenia miejsce zakupu, ze względu na ich szeroką gamę wysokiej jakości produktów. Oferta obejmuje różnorodne rodzaje kamieni, dostosowane do różnych stylów i preferencji. Fachowe poradnictwo zespołu Decorade to dodatkowy atut, który pomaga klientom w wyborze odpowiednich materiałów do konkretnego projektu, gwarantując harmonijne i trwałe efekty. Dzięki temu inwestycja w kamienie dekoracyjne staje się nie tylko estetycznym, ale również mądrym wyborem funkcjonalnym.

Szczegóły produktu

Produkt dodany do listy życzeń

Nasza strona korzysta z plików cookies. Zapewniają one prawidłowe działanie strony. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Ustawienia cookies możesz zmienić w preferencjach swojej przeglądarki internetowej.